ЧИ ЛИЦЮЄ ЗОЛОТИЙ ГУДЗИК ДІРЯВОМУ ПІДЖАКУ?
: 18/02/2008
: Актуальна тема


або Чи потрібен зараз басейн Недригайлівській спеціалізованій загальноосвітній школі I III ступенів?

Саме в такій ситуації «дірявого піджака» опинилися всі ті депутати районної ради, які на бюджетній сесії 14 січня 2008 року проголосували без особливого спротиву разом із бюджетом і за дуже цікавий рядок у ньому, де йшлося про виділення 160 тис. грн. з тією метою, щоб відкрити «зелену вулицю» будівництву басейну у Недригайлівській спеціалізованій загальноосвітній школі.

Депутатів до прийняття такого рішення спокусило те, що вища державна влада обіцяє виділити на будівництво басейну до 6 млн. грн. Сума досить солідна, але така, справді золота щедрість влади трохи насторожує і водночас дивує? Дивним є те, що висока влада побачила: по суті мертвий басейн у Недригайлівській СЗОШ можна реанімувати, вклавши туди 6 млн. грн. На жаль, не роздивилася вона того, що, приміром, у деяких школах району діти у холодні періоди року мерзнуть і навчаються навіть у рукавицях.

Це тільки один факт. А скільки їх в інших галузях матеріального забезпечення та життєдіяльності району, як дірок на старому, дірявому піджаку, до якого хочуть пришити великий золотий ґудзик у вигляді новозбудованого басейну у згаданій школі. Перед треба замовити нову проектну документацію. Вона дуже дорога. Де гарантія, що її не прийдеться переробляти у зв’язку із затягуванням термінів будівництва, змінами технічних умов, цін на будівельні матеріали і таке інше?

Подібні кошти вже виділяли на певні об’єкти. Але з різних причин будівництво не проводилося. «Горіли» строки. Проекти старіли. Гроші ж, які виділялися, як наприклад, нині 160 «басейнових» тисяч, кудись щезали, як вода в пісок.

Якщо і станеться таке чудо, що басейн побудують, то його необхідно за немалі кошти належно утримувати. Треба регулярно платити за електроенергію, ремонт, обслуговуючому персоналу і т.д. Платити треба буде із районного бюджету. І перед тими школярами, що в класах у рукавицях чекають нашої допомоги, ми, депутати районної ради, будемо відчувати не тільки палючий сором, а й відчуття якоїсь злодії, що була допущена під час голосування за прийняття бюджету району із хитрою прив’язкою 160 тисяч до нього. Хто голосує за бюджет у цілому, той голосує автоматично і за ці 160 прив’язаних до нього тисяч гривень на басейн. Хто ні, той таким чином змушений виставляти себе як ніби «ворог народу», бо, мовляв, не хоче голосувати за бюджет, а значить він проти подальшого розвитку району, гальмує бюджетний процес, перетискує розвитку галузей фінансове дихання…

Вибачте, це зовсім не так. Суть не в тому, щоб не дати 160 тис. грн., а щоб направити їх туди, де вони кричуще необхідні. Для чого прив’язувати 160 тис. грн. з бюджету району до державних 6 млн. грн., щоб басейн «вибасейнувати»? А чому зразу, якщо держава вже така до плачу добра, не виділити 6 млн. 160 тис.? Навіщо 160 тис. грн. прив’язувати залізним ланцюгом до всього до всього бюджету району? Очевидно для того, щоб була гарантія їх вирвати. Чому треба було голосувати за бюджет в цілому із вмонтованими в нього нашими грошима на басейн, а не окремо голосувати за цю суму, яка викликає значні сумніви щодо доцільності і необхідності її використання саме для потреб будівництва басейну, де збираються купати нашу бідність?

Це подібно до того, коли у ветхій хатині із задимленою грубою і протікаючим дахом поставити золоту ванну для купання або пришивати золотий ґудзик до зношеного, драного піджака. Звичайно, басейн – це круто. А ще крутіше було б спорудити, наприклад, цілий олімпійський комплекс для спортивних змагань, куди б з’їжджалися спортсмени з усієї Європи, або космодром для запуску супутників у космос.

Та найкраще, мабуть би, керуючись здоровим глуздом, побудувати в районі хоч якісь промислові об’єкти (заводи, фабрики) на 200-300 робочих місць. І безробіття було б менше, і до бюджету надходження були щедрішими.

Я один із тих, хто проголосував за районний бюджет 2008 в цілому. Отже, і за 160 тис. також. Дуже шкодую, що піддався загальному настрою «не провалити бюджет», попався на наживку «в цілому». Готовий без всякої затримки, коли це можливо, відкликати свій голос. Закликаю до цього й інших депутатів. Відкликаю голос не за бюджет в цілому, а за 160 тис. грн., щоб їх не «забасейнили» і були вони використані для найбільш нагальних потреб тих, для кого навіть 100 грн. великі гроші.

І насамкінець. Я – за басейни. І не тільки в Недригайлові, а й, приміром, у Тернах, Коровинцях, Вільшані. Але після того, як нас не компрометуватимуть у районі обдертістю і обшарпаністю немала кількість об’єктів соціально-культурного призначення, що необхідні для жителів Недригайлівщини у першу чергу. Спочатку товари першої необхідності, а потім уже смачне вино і дорогі закуски.

Микола АНДРІЄНКО,

Депутат районної ради,

фракція БЮТ

Газета «Недригайлів сьогодні»

7, (83), 15 лютого 2008 року


Недригайлівський web портал
http://nedrigayliv.com.ua

URL :
http://nedrigayliv.com.ua/modules.php?name=News&file=article&sid=60