ЗАКІНЧУЮЧИ НАВЧАЛЬНИЙ РІК
: 23/06/2007
: Шкільне життя


Кінець травня – це той час, коли особливо активно обговорюється тема школи.

ЗАКІНЧУЮЧИ НАВЧАЛЬНИЙ РІК
Кінець травня – це той час, коли особливо активно
обговорюється тема школи. Коли і які будуть іспити,
обов'язкові певні предмети чи ні, як проходитиме випускний бал
– ці та інші питання зараз хвилюють учнів, батьків.
Пропонуємо до уваги читачів інтерв'ю з людиною, яка
точно все знає. Це начальник відділу освіти
райдержадміністрації К.В.Нишкур.

Катерино Василівно, розкажіть, будь ласка, про дати закінчення навчального року.
Учні 1-4 класів шкіл району закінчують заняття 25 травня і мають навчальні екскурсії до 31 травня. Учні 5-11 класів навчаються до кінця місяця. Останній дзвоник в усіх школах району пролунає 31 травня. До речі, запрошую на 9 годину цього дня батьків, рідних взяти участь у шкільному святі, подивитись на своїх дітей і внуків.
-Що ви можете сказати про навчальну практику?
-Всі класи, крім дев'ятих і одинадцятих, мають обов'язкову навчальну практику. Хто її не пройшов, того ми не маємо права перевести до наступного класу. Кожна школа пише плани цієї практики для себе, орієнтуючись на предмети, які поглиблено вивчаються, включаючи екскурсії на природу, розвиток трудових навичок, роботу на ділянці тощо. В залежності від віку учнів визначається кількість днів практики і годин щоденно.
-Скільки екзаменів і які складатимуть учні випускних класів?
-У 9 і 11 класах буде по 5 іспитів. Правда, зараз це називається державна підсумкова атестація, а не екзамени, і проходитиме вона з 5 по 27 червня. В 9 класі 5 червня складатимуть українську мову (диктант), а 14 червня – алгебру письмово. Обов'язковими предметами для іспитів є також географія та біологія і ще один предмет – за вибором педради, виходячи певною мірою з умов, де учні мають кращі знання. В 11 класі 6 червня писатимуть переказ з творчим завданням з української мови, обов'язковим предметом є також історія України. Ще 3 предмети – за вибором учнів. Наприклад, у Недригайлівській школі проводиться опитування всіх дітей і поділ на групи. Буває так, що на якомусь екзамені членів комісії більше, ніж тих, хто екзаменується.
-З яких причин учні мають право не складати іспити?
-По-перше, за станом здоров'я. Для цього необхідно представити довідку з лікарні, після чого видається відповідний наказ по школі. По-друге, звільняються від іспитів учні, які склали їх після підготовчих відділень у вузах – ці оцінки зараховуються як вступні у вузах і випускні в школах. Такі угоди укладені на рівні обласного управління освіти і ректоратів Сумського державного педагогічного університету та Сумського національного аграрного університету. Якщо учня, який склав екзамени у вузі, не задовольняють їх результати, він може скласти іспити ще і в школі. В усіх навчальних закладах створені апеляційні комісії. Учні, які не згодні з результатами підсумкової атестації, мають право подати апеляцію і перескласти екзамени.
-Скільки в цьому році випускників і претендентів на нагороди?
-329 учнів закінчують 11 клас, 285 – 9 клас. Маємо 10 претендентів на золоті медалі і 5 на срібні. В минулі роки бувало й по 20, але й цей результат непоганий. Найбільше медалістів заявила Вільшанська школа – 6 і Курманівська – 3.
-Коли і як проводитимуться випускні вечори?
-По Сумській області встановлено єдиний день – 27 червня. На нараді в Сумах начальник обласного управління освіти Л.В.Пшенична інформувала, що управління дає дозвіл на проведення урочистостей в школах, але рекомендує не організовувати великих застіль, а обмежитись солодким столом, і забороняє на цих заходах будь-які спиртні напої.
        Але до випускного ще досить багато часу, а я хочу побажати всім успіхів у державній підсумковій атестації і підкреслити, що на перші екзамени обов'язково приїздять спеціалісти з відділу освіти РДА, райметодкабінету, бувають і представники обласного управління освіти. Тож підготуватись треба якнайкраще.

Бесіду вела
Віра МАКСИМЕНКО.


По матеріалах газети
"Голос Посулля"


Недригайлівський web портал
http://nedrigayliv.com.ua

URL :
http://nedrigayliv.com.ua/modules.php?name=News&file=article&sid=24